Aktualitātes

Dzīvnieku kustību problēmas

Dzīvnieku kurstību problēmas

Lielo suņu šķirnēm visizplatītākās ir tādas saslimšanas, kā gūžas locītavu displāzija vai ceļa locītavu krusteniskās saites plīsums. Mazo un miniatūro šķirņu suņi visbiežāk slimo ar ceļa kauliņa mežģījumu (luksāciju). Visos gadījumos pirmie simptomi ir  klibums.

Artrītus un citas locītavu problēmas suņiem parasti sāk novērot ap 5 – 7 gadu vecumu . Pēc konsultācijas ar veterinārārstu būtu ieteicams lietot kādus artroprotektorus, piemēram, Cani Gel Premium vai kādus citus locītavu un kaulu stiprinošus līdzekļus.

Arī kaķiem tiek novērotas locītavu saslimšanas, bet par tām viennozīmīgi būtu jākonsultējas ar Jūsu veterinārārstu.

Dzīvnieku kustību problēmas

Ja suns tiek barots ar profesionālo barību, tad nav nepieciešams obligāti dot biezpienu, tomēr būtu racionāli lielo šķirņu suņiem dot locītavu stiprinošos preparātus, daži no kuriem stiprina skrimšļus (hondroitīns – glikozamīns, piemēram, Cani Gel Plus ), citi nostiprina saites (piemēram Cani Gel Premium), jo satur hidrolizētu kolagēnu.

Liekais svars ir viens no ļaunākajiem ienaidniekiem sāpošām locītavām, arī palielināta slodze stipri kaitē locītavu veselībai. Tāpēc vienmēr vajag pārliecināties vai lietotā barība ir optimālākais un labākais barošanas veids Jūsu dzīvniekam un konsultēties ar speciālistiem par nepieciešamās ikdienas devas  lielumu, lai to nepārsniegtu.

Aktualitātes
Dr. Beinerts Aktualitātes