Aktualitātes

Dzīvniekam tek deguns un asaro acis

Dzīvniekam tek deguns un asaro acis

Vīrusi un saaukstēšanās ziemā apdraud ne vien saimniekus, bet arī to mīluļus. Tā ir nopietna lieta, kas nav apspriežama – marš, pie vetārsta! Taču reizēm izdalījumi no četrkājainā drauga deguna, acīm vai ausīm nešķiet tik draudoši, un saimnieki vilcinās neziņā. Par deguna tecēšanu, acu asarošanu un ausu izdalījumiem, vaicājām Dr. Beinerta diennakts veterinārās klīnikas veterinārārstam Naurim Mancēvičam.

 

Caurspīdīgi izdalījumi tiešām varētu būt respiratoro vīrusu vai arī alerģiskas reakcijas pazīme. Taču, ja izdalījumi ir staipīgi, balti vai zaļgani, tas jau liecina par primāru vai sekundāru bakteriālu iekaisumu.

Parasti jau tiek uzskatīts, ka suņuka degunam tādam jābūt viegli mitram. Bet nevajadzētu arī tūlīt krist panikā, ja novērojama degungala temperatūras paaugstināšanās un sausums – tas var būt īslaicīgi. Salīdzinājumā ar suni, kaķim par normālu tiek uzskatīts sausāks un siltāks deguns. Vajag atcerēties, ka deguna temperatūras vai mitruma izmaiņas neliecina par ķermeņa temperatūras izmaiņām.

Dzīvniekam tek deguns un asaro acis

Ausu tīrīšana mājdzīvniekiem, tāpat kā cilvēkiem, ir individuāla lieta. Tīrīšanas biežums atkarīgs no katra mīluļa anatomiskām un fizioloģiskajām īpatnībām un šķirnes. Reizi nedēļā gan būtu vēlams vismaz pārbaudīt ārējās auss ejas stāvokli un pēc nepieciešamības to tīrīt. Tā piemēram Dr. Beinerta veterinārajās klīnikās iespējams iegādāties dažāda veida ausu tīrīšanas līdzekļus, kas piemēram kā HexoClean līdzeklis neitralizē smakas, likvidē ausu izdalījumus. Hexo Clean ir tīrīšanas līdzeklis, kas saudzīgi attīra auss kanālu no sēra, mirušām šūnām, netīrumiem un pateicoties viegli skābai pH videi stabilizē ādas mikrofloru, tāpat arī pateicoties Epibac tīrīšanas līdzekļa augstajam pH, tiek sasniegts lokāli lietojamo antibiotiku un tīrīšanas līdzekļa darbības optimums. Kuru no tīrīšanas līdzekļiem labāk izvēlēties vislabāk apjautāties sava mīļdzīvnieka ārstējošajam veterinārārstam vizītes laikā.

 

Ausu ērces ir ādas virskārtas parazīti, kuri bieži parazitē ārējā auss ejā. Inficēties ar šo parazītu var tiešā kontakta ceļā ar slimu dzīvnieku vai netieši – ja uz ķermeņa nonāk ādas, ausu u.c. izdalījumi, kas satur ērces vai to oliņas. Tālāka parazīta attīstība uz jaunā saimnieka ir atkarīga no dzīvnieka imunitātes. Galvenie simptomi ir ausu kasīšana, galvas purināšana, tumši izdalījumi no ausīm. Labākos ārstēšanas līdzekļus katrā konkrētajā gadījumā ieteiks ārstējošais veterinārārsts.

 

Tādiem simptomiem kā, piemēram, apsārtums, nieze, smaka no ausīm, par cēloni var būt dažādas problēmas: gan alerģiska, gan iekaisuma rakstura, kā arī anatomiska iedzimtība, piemēram, daudzām šķirnēm – spanieliem, u.c.. Labāko šīs problēmas risinājumu palīdzēs rast veterinārārsts, izvērtējot katru gadījumu atsevišķi.

 

Jebkura veida izdalījumi no acīm, ja tie parādās pēkšņi, ir pamats vizītei pie veterinārārsta. Viņš noteiks, vai problēma ir nopietna, vai ne tik ļoti.

Aktualitātes
Dr. Beinerts Aktualitātes